Wiosna to dobry moment by zadbać o ciało. Zdążysz bowiem do lata je wygładzić i ujędrnić, by bez skrępowania założyć sukienkę lub spodenki. Możesz być sexi- uwierz w to!
Nawet gdy twoje ciało nie jest doskonałe, gdy nie zawsze masz płaski brzuch lub nieco szerokie biodra. Nie zamartwiaj się też, gdy po ciąży nieco się zaokrągliłaś. Zaakceptuj to i pozbądź się wreszcie kompleksów.
Każda kobieta nie zależnie od wieku może wyglądać pięknie! Czas może działać na naszą korzyść. Z gładką i dobrze nawilżoną skórą możesz zachwycać cudownym wyglądem w każdym wieku.
Gdy masz 25+ „Nawilżaj skórę każdego dnia”
Twoimi atutami są młodzieńcze ciało i jędrna skóra. Dbaj o nią, by nie straciła wilgoci. Dobre nawyki to:
BALSAM RAZEM Z MASAŻEM
Wklepuj balsam codziennie po kąpieli w osuszoną skórę. Wmasowywanie kosmetyku połącz z masażem. Wzmacniająco na skórę działa szczypanie palcem wskazującym i kciukiem-lekko ściskaj i puszczaj.
ZAPOBIEGAJ ROZTĘPOM
Narażone na nie są osoby gwałtownie tyjące lub w ciąży. Dochodzi wtedy do mokrorozerwania włókien pod skórą z powodu zbyt silnego rozciągania, np. na brzuchu, udach albo piersiach. Jeśli przybierasz na wadze, zacznij wcierać preparat przeciw roztępom, a gdy atakuje cellulit, zastosuj kurację(3-6 tygodni)intensywnie działającym kosmetykiem antycelulitowym.
ĆWICZENIA
Na ćwiczenia rozciągające przeznacz 15min dziennie, a na ulubiony sport poświęć 30-40 minut dwa razy w tygodniu. Możesz biegać, pływać, jeździć na rolkach, taki trening świetnie rzezbi mięśnie ud, brzucha i pośladków. Pływanie wspaniale ujędrnia biust.
Gdy masz 35+ „Ujędrniaj ciało i zapobiegaj cellulitowi
Po trzydziestce skóra jest trochę osłabiona ale nadal elastyczna. Niestety, właśnie teraz najbardziej zagraża jej cellulit. Na szczęście, jeśli zaczniesz stosować kosmetyki ujędrniające i przeciw cellulitowi, możesz przywrócić skórze gładkość. Takie preparaty zawierają wyciągi z roślin, np. alg, z korzenia tarczycy bajkalskiej czy przywrotnika, kosmetyk wmasuj rano. Wieczorem wmasuj w ciało silnie działający preparat antycellulitowi lub tak zwane serum, mają one w składzie kompleks różnych substancji m.in. wyciąg z pieprzu, kwas linolowyCLA, L-karnitynę, które usprawniają mikrocyrkulację i przyśpieszają usuwanie toksyn oraz tłuszczu z komórek, a także witaminy A i E, dbające o sprężystość skóry.
Preparaty antycellulitowe i wyszczuplające nie działają odchudzająco. Mogą jedynie wygładzić skórę, czyli pozbawić ją nierówności.
RUCH I ĆWICZENIA
Jeśli przeszkadza ci zbyt wypukły brzuch i nie jesteś zadowolona ze swej pupy, najlepsze dla ciebie będą ćwiczenia aerobowe, szybki energiczny marsz, bieganie. Powinnaś gimnastykować się regularnie, co najmniej dwa razy w tygodniu- jednorazowy zryw nic nie da. Popularne ćwiczenia to rowerek, nożyce, unoszenie prostych nóg w górę, brzuszki. Po takich ćwiczeniach twoje ciało będzie sprężyste i wymodelowane. Na trening przeznacz ok.30 minut, wtedy osiągniesz najlepsze efekty.
DBAJ O BIUST
W tym wieku twoje piersi mogą stracić jędrność, zwłaszcza po ciąży. Dlatego rano i wieczorem hartuj biust ciepło-zimnym prysznicem. Możesz też nacierać kostkami lodu przez 2-3 minuty. Po masażu wklep specjalny krem do biustu lub serum ujędrniające. Można wypróbować też sposób Amerykanek –nacierać piersi plasterkami cytryny lub octem winnym raz w tygodniu.
Gdy masz 45+ „Regeneruj skórę i zapobiegaj jej wiotczeniu”
Twoje ciało potrzebuje intensywnego nawilżania oraz preparatów odżywczych. Twoja skóra staje się cieńsza ,traci jędrność. Oto twoja pielęgnacyjna strategia.
WYGŁADZAJ I UJĘDRNIAJ CIAŁO BALSAMEM
Codziennie wmasuj w skórę balsam który zawiera mocznik, substancja ta intensywnie nawilża skórę i jednocześnie dba o jej z łuszczenie. Twój balsam powinien być wzbogacony o olejki z kiełków pszenicy, z rokitnika, jojoby, które wspomagają osłabioną warstwę hydrolipidową naskórka. Sprawdzają się też balsamy, które mają w składzie lipidy, wyciąg z pestek winogron, witaminę E .Zwalcza ona wolne rodniki, przyśpieszające starzenie się skóry.
UŻYWAJ DOBRYCH PREPARATÓW ANTYCELLULITOWYCH
Kosmetyki te zawierają aktywną kofeinę, wyciąg z alg, dzięki czemu pobudzają mikrokrążenie oraz zmniejszają ilość komórek tłuszczowych. Możesz także stosować mleczka lub żele wzbogacone w glaucynę, ekstrakt z pszenicy, usuwając nierówności.Stosuj raz dziennie , najlepiej wieczorem, na partie ciała dotknięte lub zagrożone pomarańczową skórką.
STOSUJ PEELING I MIKRODERMABRAZJĘ
Raz lub dwa razy w tygodniu podczas kąpieli wygładz ciało peelingiem cukrowym, który usunie zrogowaciały naskórek, nie podrażniając skóry. Kosmetyk ma postać tłustego olejku z dodatkiem drobnych kryształków cukru. Stosuj go na czystą i wilgotną skórę. Masuj nim ciało kolistymi ruchami, zaczynając od łydek, poprzez uda, pośladki i brzuch, aż do ramion. Spłucz chłodną wodą. Możesz też skorzystać z mikrodermabrazji do ciała. Preparat aplikuje się tak samo jak peeling.
MODELUJ CIAŁO I POŚLADKI
Gdy brzuszek zaczyna nieładnie zwisać, a pośladki zaczynają tracić kształt jędrnego jabłka, zacznij skutecznie przeciwdziałać, wcierając żel modelujący. Taki preparat ma w swym składzie m.in.wyciąg z ananasa, ekstrakt kawy lub cynamonu, czyli składniki pobudzające spalanie tłuszczu. Oczywiście nie zapominaj o ruchu. Skup się na gimnastyce rozciągającej ciało.
środa, 16 lutego 2011
poniedziałek, 7 lutego 2011
Rozstępy i Cellulit
Napisane przez izabela Wpisane w: Uroda, Zdrowie Tagi:cellulit, na cellulit, rozstępy, walka z cellulitem, walka z rozstępami
O rozstępach i cellulicie kobiety zaczynają myśleć dopiero wtedy, gdy zbliża się lato. Wówczas trzeba przywdziać skąpe stroje kąpielowe, a co oznacza odsłonięcie swojego ciała. Większość pań krępuje się wtedy swoich mankamentów w postaci prążków i skórki pomarańczowej. Ubolewają i „plują sobie w brodę”, że mogły dużo wcześniej wziąć się za usuwanie defektów skóry. Co zrobić, by nie popełnić błędów sprzed lat? Odpowiedź jest prosta – należy już po lecie zająć się ich redukcją.
Zanim jednak dowiemy się, w jaki sposób można tego dokonać, warto poznać przyczyny powstawania defektów. Rozstępy i cellulit choć wydają się podobnymi mankamentami, mają różne przyczyny powstawania.
Cellulit – Przyczyny Powstawania
Cellulit to defekt skórny, który – ogólnie rzecz ujmując – polega na osłabieniu tkanki łącznej. Skórka pomarańczowa powstaje na skutek działalności estrogenów. Zbyt duża ich ilość (w okresie dojrzewania, ciąży, okresie menopauzy, na skutek stosowania tabletek antykoncepcyjnych) sprawia, że naczynia krwionośne i limfatyczne zwiększają swoją przepuszczalność. W rezultacie dochodzi do powstawania obrzęków, które wpływają na powstawanie grudek i nierówności. Gdy do tego dodamy jeszcze niewłaściwy sposób odżywiania się oraz brak aktywności fizycznej, cellulit będzie murowany.
Przyczyny powstawania rozstępów
Rozstępy powstają na skutek wzmożonej produkcji hormonu stresu – kortyzolu. Naukowcy są zdania, że to właśnie ten hormon powoduje niekorzystne oddziaływanie na fibroblastów. W rezultacie komórki białkowe nie są w stanie produkować „zdrowych” włókien białkowych. Konsekwencją tego faktu jest to, że skóra nie jest w stanie wytrzymać gwałtownych rozciągnięć, powyżej granic swoich możliwości. Dochodzi wówczas do jej pękania na powierzchni, dając nieestetyczne, rzucające się w oczy prążki.
Rozstępy mogą dotyczyć szerokiego grona osób. Na prążki mogą być narażone młode dziewczyny w wieku dojrzewania, kobiety w ciąży, a nawet mężczyźni. Rozstępy związane są także z gwałtownymi wahaniami masy ciała. Nie warto więc szybko chudnąć lub drastycznie przybierać na wadze.
Jak Zlikwidować Cellulit?
Choć cellulit powstaje bardzo szybko i łatwo, wcale nie pozbędziemy się go szybko. Walka ze skórką pomarańczową jest bowiem wyczerpująca i może trwać nawet kilka miesięcy (jeśli nie dłużej). Ważne jest, żeby nie ograniczać się do stosowania wyłącznie jednej metody. Walka z cellulitem musi być prowadzona na kilku płaszczyznach jednocześnie. Dzięki temu redukcja skórki pomarańczowej będzie efektywniejsza.
Pierwszym krokiem w walce z cellulitem powinny być masaże skóry. Do ich wykonania wcale nie potrzebujemy specjalnych aparatów czy urządzeń. W zupełności wystarczy dobry olejek antycellulitowy i rękawica sizalowa. Masaż powinien trwać kilkanaście minut, dzięki czemu przygotujemy skórę na kolejny krok – kosmetyki na cellulit.
Kremy do redukcji cellulitu powinny zawierać kilka substancji o różnym działaniu. Warto pamiętać, by w składzie znalazły się substancje przyspieszające proces spalania tkanki tłuszczowej, wzmacniające i uszczelniające naczynia krwionośne i limfatyczne, usprawniające mikrokrążenie. Warto więc zwracać uwagę na etykietę produktu. Na liście substancji antycellulitowych powinny znaleźć się między innymi: L-kartniyna, kofeina, wyciąg z bluszczu, wyciąg z nostrzyka, rutyna, ekstrakt z arniki, wyciąg z centella asiatica, algi morskie.
Ważna jest również aktywność fizyczna. Ruch przyczynia się nie tylko do poprawy krążenia, ale również spalania tłuszczu i poprawy metabolizmu. Wraz z potem pozbywamy się wszelkich toksyn, które gromadzą się w tkankach. Nieważny jest rodzaj aktywności. Najważniejsza jest jakość ćwiczeń oraz czas ich trwania. Warto pamiętać, że należy ćwiczyć co drugi dzień przez około 40 minut.
Sposoby na rozstępy
Walkę z rozstępami najlepiej zacząć, gdy prążki znajdują się w fazie zapalnej. Wówczas są one bardziej podatne na działanie dobroczynnych substancji zawartych w kremach na rozstępy. Skuteczne specyfiki powinny w swoim składzie zawierać takie składniki, które będą pobudzały produkcję kolagenu – muszą więc stymulować ich powstawanie. Taką rolę spełniają między innymi: silanole (związki krzemu), wyciąg z centella asiatica, glikoproteiny czy wyciąg z soi. Ważna jest również obecność witamin, które wykazują działanie przeciwutleniające oraz regenerujące skórę. W walce z rozstępami efekty przyniosą także preparaty zawierające w swoim składzie mocznik.
Na białe rozstępy, znajdujące się w fazie bliznowacenia stosowanie kosmetyków raczej nie pomoże. Taką kurację można wspomóc zabiegami przeprowadzanymi w salonie kosmetycznym bądź gabinetach dermatologicznych. Spośród tańszych kuracji można wymienić mikrodermabrazję oraz bezigłową mezoterapię. Natomiast w salonach dermatologii estetycznej można skorzystać z zabiegów wykorzystujących kwasy (peeling chemiczne z kwasem glikolowym lub trójchlorooctowym).
Dla najbardziej zdesperowanych kobiet i mężczyzn polecane są zabiegi dermabrazji i dermabrazji laserowej. Zabiegi te skutecznie pozbywają się rozstępów. Jednak należy liczyć się z tym, że koszt zabiegów jest wysoki – nierzadko sięga kilku tysięcy złotych – w zależności od rozległości rozstępów.
Źródło:
Rozstępy i cellulit - izabela
O rozstępach i cellulicie kobiety zaczynają myśleć dopiero wtedy, gdy zbliża się lato. Wówczas trzeba przywdziać skąpe stroje kąpielowe, a co oznacza odsłonięcie swojego ciała. Większość pań krępuje się wtedy swoich mankamentów w postaci prążków i skórki pomarańczowej. Ubolewają i „plują sobie w brodę”, że mogły dużo wcześniej wziąć się za usuwanie defektów skóry. Co zrobić, by nie popełnić błędów sprzed lat? Odpowiedź jest prosta – należy już po lecie zająć się ich redukcją.
Zanim jednak dowiemy się, w jaki sposób można tego dokonać, warto poznać przyczyny powstawania defektów. Rozstępy i cellulit choć wydają się podobnymi mankamentami, mają różne przyczyny powstawania.
Cellulit – Przyczyny Powstawania
Cellulit to defekt skórny, który – ogólnie rzecz ujmując – polega na osłabieniu tkanki łącznej. Skórka pomarańczowa powstaje na skutek działalności estrogenów. Zbyt duża ich ilość (w okresie dojrzewania, ciąży, okresie menopauzy, na skutek stosowania tabletek antykoncepcyjnych) sprawia, że naczynia krwionośne i limfatyczne zwiększają swoją przepuszczalność. W rezultacie dochodzi do powstawania obrzęków, które wpływają na powstawanie grudek i nierówności. Gdy do tego dodamy jeszcze niewłaściwy sposób odżywiania się oraz brak aktywności fizycznej, cellulit będzie murowany.
Przyczyny powstawania rozstępów
Rozstępy powstają na skutek wzmożonej produkcji hormonu stresu – kortyzolu. Naukowcy są zdania, że to właśnie ten hormon powoduje niekorzystne oddziaływanie na fibroblastów. W rezultacie komórki białkowe nie są w stanie produkować „zdrowych” włókien białkowych. Konsekwencją tego faktu jest to, że skóra nie jest w stanie wytrzymać gwałtownych rozciągnięć, powyżej granic swoich możliwości. Dochodzi wówczas do jej pękania na powierzchni, dając nieestetyczne, rzucające się w oczy prążki.
Rozstępy mogą dotyczyć szerokiego grona osób. Na prążki mogą być narażone młode dziewczyny w wieku dojrzewania, kobiety w ciąży, a nawet mężczyźni. Rozstępy związane są także z gwałtownymi wahaniami masy ciała. Nie warto więc szybko chudnąć lub drastycznie przybierać na wadze.
Jak Zlikwidować Cellulit?
Choć cellulit powstaje bardzo szybko i łatwo, wcale nie pozbędziemy się go szybko. Walka ze skórką pomarańczową jest bowiem wyczerpująca i może trwać nawet kilka miesięcy (jeśli nie dłużej). Ważne jest, żeby nie ograniczać się do stosowania wyłącznie jednej metody. Walka z cellulitem musi być prowadzona na kilku płaszczyznach jednocześnie. Dzięki temu redukcja skórki pomarańczowej będzie efektywniejsza.
Pierwszym krokiem w walce z cellulitem powinny być masaże skóry. Do ich wykonania wcale nie potrzebujemy specjalnych aparatów czy urządzeń. W zupełności wystarczy dobry olejek antycellulitowy i rękawica sizalowa. Masaż powinien trwać kilkanaście minut, dzięki czemu przygotujemy skórę na kolejny krok – kosmetyki na cellulit.
Kremy do redukcji cellulitu powinny zawierać kilka substancji o różnym działaniu. Warto pamiętać, by w składzie znalazły się substancje przyspieszające proces spalania tkanki tłuszczowej, wzmacniające i uszczelniające naczynia krwionośne i limfatyczne, usprawniające mikrokrążenie. Warto więc zwracać uwagę na etykietę produktu. Na liście substancji antycellulitowych powinny znaleźć się między innymi: L-kartniyna, kofeina, wyciąg z bluszczu, wyciąg z nostrzyka, rutyna, ekstrakt z arniki, wyciąg z centella asiatica, algi morskie.
Ważna jest również aktywność fizyczna. Ruch przyczynia się nie tylko do poprawy krążenia, ale również spalania tłuszczu i poprawy metabolizmu. Wraz z potem pozbywamy się wszelkich toksyn, które gromadzą się w tkankach. Nieważny jest rodzaj aktywności. Najważniejsza jest jakość ćwiczeń oraz czas ich trwania. Warto pamiętać, że należy ćwiczyć co drugi dzień przez około 40 minut.
Sposoby na rozstępy
Walkę z rozstępami najlepiej zacząć, gdy prążki znajdują się w fazie zapalnej. Wówczas są one bardziej podatne na działanie dobroczynnych substancji zawartych w kremach na rozstępy. Skuteczne specyfiki powinny w swoim składzie zawierać takie składniki, które będą pobudzały produkcję kolagenu – muszą więc stymulować ich powstawanie. Taką rolę spełniają między innymi: silanole (związki krzemu), wyciąg z centella asiatica, glikoproteiny czy wyciąg z soi. Ważna jest również obecność witamin, które wykazują działanie przeciwutleniające oraz regenerujące skórę. W walce z rozstępami efekty przyniosą także preparaty zawierające w swoim składzie mocznik.
Na białe rozstępy, znajdujące się w fazie bliznowacenia stosowanie kosmetyków raczej nie pomoże. Taką kurację można wspomóc zabiegami przeprowadzanymi w salonie kosmetycznym bądź gabinetach dermatologicznych. Spośród tańszych kuracji można wymienić mikrodermabrazję oraz bezigłową mezoterapię. Natomiast w salonach dermatologii estetycznej można skorzystać z zabiegów wykorzystujących kwasy (peeling chemiczne z kwasem glikolowym lub trójchlorooctowym).
Dla najbardziej zdesperowanych kobiet i mężczyzn polecane są zabiegi dermabrazji i dermabrazji laserowej. Zabiegi te skutecznie pozbywają się rozstępów. Jednak należy liczyć się z tym, że koszt zabiegów jest wysoki – nierzadko sięga kilku tysięcy złotych – w zależności od rozległości rozstępów.
Źródło:
Rozstępy i cellulit - izabela
niedziela, 6 lutego 2011
Wypadanie a budowa włosów
Wypadanie a budowa włosów.
Autorem artykułu jest Artur Arturo
Według statystyk, co druga dorosła Polka boryka się z problemami związanymi z wypadaniem włosów. W tym artykule opisuję co jest tego przyczyną.
Najczęstszymi przyczynami tego stanu rzeczy są: niewłaściwe odżywianie, stres, niedobór mikroelementów i witamin, wiek, choroby skóry głowy i uwarunkowania genetyczne.
Włosy są jednym z przydatków skóry. Ich funkcja upiększająca i estetyczna jest dla współczesnego człowieka najważniejsza, bowiem bardzo dużą uwagę przywiązuje on do swojej fryzury i wyglądu. Gęstość i duża objętość - te epitety charakteryzują najmodniejsze fryzury 2011 roku.
Włosy odgrywają ponadto dużą rolę przy utrzymywaniu ciepła.
Na głowie człowieka znajduje się ok. 100 - 150 tysięcy mieszków włosowych. Z każdego mieszka wyrasta średnio 20-30 włosów. Na każdym centymetrze sześciennym skóry głowy usytuowanych jest około 300 włosów. Liczba mieszków włosowych ustala się pomiędzy 9 a 22 tygodniem życia płodowego i jest taka sama przez całe życie człowieka. Tempo wzrostu włosa jest zależna od czynników, takich jak: płeć, wiek, pora roku. Wynosi około 1 cm w ciągu 30 dni. Człowiek każdego dnia traci około 50 - 150 włosów. To zjawisko uzależnione jest od aktualnej fazy cyklu wzrostu włosa.
Włos od zewnątrz otoczony jest cienką osłonką, kolejna warstwą jest kora włosa, warstwa środkowa to rdzeń.
Korzeń jest dolną częścią włosa, która znajduje się w mieszku włosowym, do niego uchodzi gruczoł łojowy. Macierz - to najważniejsza część korzenia - w nim znajdują się żywe komórki włosa, w których to zachodzą procesy metaboliczne i intensywny podział, w wyniku którego, starsze komórki są wypychane do góry, co z kolei powoduje ich rogowacenie oraz obumieranie. W miejsce starych komórek wchodzą nowe, młode komórki.
Trzon - zbudowany jest z martwych komórek, jest to widoczna część włosa. Trzon nie jest unerwiony ani ukrwiony, dlatego obcinanie włosów jest bezbolesne.
To jak zbudowany jest włos i jak wygląda, zależy od rasy człowieka.
Podsumowując, wypadanie włosów spowodowane jest ich budową fizjologiczną, a tylko w niewielkim stopniu człowiek może wpłynąć na taki stan rzeczy swoim trybem życia i odżywianiem.
---
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl
Autorem artykułu jest Artur Arturo
Według statystyk, co druga dorosła Polka boryka się z problemami związanymi z wypadaniem włosów. W tym artykule opisuję co jest tego przyczyną.
Najczęstszymi przyczynami tego stanu rzeczy są: niewłaściwe odżywianie, stres, niedobór mikroelementów i witamin, wiek, choroby skóry głowy i uwarunkowania genetyczne.
Włosy są jednym z przydatków skóry. Ich funkcja upiększająca i estetyczna jest dla współczesnego człowieka najważniejsza, bowiem bardzo dużą uwagę przywiązuje on do swojej fryzury i wyglądu. Gęstość i duża objętość - te epitety charakteryzują najmodniejsze fryzury 2011 roku.
Włosy odgrywają ponadto dużą rolę przy utrzymywaniu ciepła.
Na głowie człowieka znajduje się ok. 100 - 150 tysięcy mieszków włosowych. Z każdego mieszka wyrasta średnio 20-30 włosów. Na każdym centymetrze sześciennym skóry głowy usytuowanych jest około 300 włosów. Liczba mieszków włosowych ustala się pomiędzy 9 a 22 tygodniem życia płodowego i jest taka sama przez całe życie człowieka. Tempo wzrostu włosa jest zależna od czynników, takich jak: płeć, wiek, pora roku. Wynosi około 1 cm w ciągu 30 dni. Człowiek każdego dnia traci około 50 - 150 włosów. To zjawisko uzależnione jest od aktualnej fazy cyklu wzrostu włosa.
Włos od zewnątrz otoczony jest cienką osłonką, kolejna warstwą jest kora włosa, warstwa środkowa to rdzeń.
Korzeń jest dolną częścią włosa, która znajduje się w mieszku włosowym, do niego uchodzi gruczoł łojowy. Macierz - to najważniejsza część korzenia - w nim znajdują się żywe komórki włosa, w których to zachodzą procesy metaboliczne i intensywny podział, w wyniku którego, starsze komórki są wypychane do góry, co z kolei powoduje ich rogowacenie oraz obumieranie. W miejsce starych komórek wchodzą nowe, młode komórki.
Trzon - zbudowany jest z martwych komórek, jest to widoczna część włosa. Trzon nie jest unerwiony ani ukrwiony, dlatego obcinanie włosów jest bezbolesne.
To jak zbudowany jest włos i jak wygląda, zależy od rasy człowieka.
Podsumowując, wypadanie włosów spowodowane jest ich budową fizjologiczną, a tylko w niewielkim stopniu człowiek może wpłynąć na taki stan rzeczy swoim trybem życia i odżywianiem.
---
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl
12 FAKTÓW I MITÓW NA TEMAT PIELĘGNACJI WŁOSÓW
Autorem artykułu jest Kotka-nie-myszka
Jak często należy myć włosy? Czy szczotkowanie włosów przyspiesza ich wzrost? Czy regularne skracanie włosów sprawi, że będą rosły szybciej? Dowiedz się jak jest na prawdę.
1 Codzienne mycie włosów wysusza je?
Mit! Twoje włosy są bezpieczne jeśli tylko dobierzesz szampon odpowiednio do swojego rodzaju włosów.
2. Preparaty do stylizacji niszczą włosy?
Mit! Kosmetyki do włosów stosowane w odpowiednich ilościach w żaden sposób nie wpływają na kondycję włosów. Mogą szkodzić jeśli nakładamy je w zbyt dużej ilości, co może spowodować ograniczenie dopływu powietrza do skóry głowy. Jeśli jednak używamy preparatów dobrej jakości i nie przesadzamy z ich ilością, nie mają one znaczenia dla naszych kosmyków.
3. Nie należy myć włosów tuż przed farbowaniem?
Fakt. Wstrzymaj się z myciem dwa dni przed planowanym zabiegiem, dzięki czemu włosy będą miały warstwę ochronną, która zabezpieczy je przed nadmiernym wysuszeniem – dotyczy to przede wszystkim zabiegu rozjaśniającego.
4. Codzienne szczotkowanie włosów przyspiesza ich wzrost?
Mit! Szczotkowanie nie przyspieszy wzrostu włosów, może co najwyżej je osłabić, jeśli wykonywane jest zbyt często i zbyt agresywnie. Lepszym sposobem jest wykonywanie masażu skóry głowy np. w trakcie mycia, co zwiększa ukrwienie a tym samym pobudza cebulki do szybszej pracy.
5. Stres może być przyczyną szybszego wypadania włosów?
Fakt. Nadmiar stresu i trudne sytuacje życiowe mogą być przyczyną nadmiernego wypadania włosów.
6. Kosmetyki do pielęgnacji włosów regenerują rozdwojone końcówki?
<p>Mit! Tego rodzaju preparaty mogą zapobiec rozdwajaniu końcówek, ale nigdy ich nie zregenerują. Uszkodzone końcówki można jedynie obciąć.
7. Sok z cytryny rozjaśnia włosy?
Fakt. Włosy spłukane wodą z sokiem z cytryny i wystawione na działanie promieni słonecznych mogą się lekko rozjaśnić. Jednak taki zabieg działa głównie na włosy blond. Natomiast płukanki tego typu świetnie wygładzają włosy.
8. Piwo dodaje włosom blasku?
Fakt. Włosy spryskane ciepłym wygazowanym piwem pięknie lśnią po wyschnięciu. A zapach piwa bardzo szybko się ulatnia.
9. Regularne podcinanie włosów sprawia, że rosną one szybciej i stają się mocniejsze?
Mit! Ścinanie włosów nie przyspiesza ich wzrostu ani nie powoduje, że rosną mocniejsze. Natomiast skrócenie włosów powoduje, że są one lżejsze, więc lepiej się układają i nabierają objętości.
10. Palenie papierosów może powodować siwiznę?
Fakt. Palacze statystycznie częściej mają siwe włosy. Poza tym palenie może powodować nadmierne wypadanie włosów.
11. Włosy przyzwyczajają się do szamponu?
Fakt. Stosowanie przez dłuższy czas tych samych kosmetyków może sprawić, że włosy będą przeciążone a tym samym stracą swoją puszystość. Dotyczy to głównie szamponów 2 w 1, czyli z różnymi odżywkami. Dlatego warto mieć do dyspozycji co najmniej dwa szampony i zmieniać je co 3-4 mycia.
12. Kosmetyki profesjonalne niczym się nie różnią od tych dostępnych w sklepach?
Mit! Produkty profesjonalne przeważnie są bardziej skuteczne, ponieważ mają bardziej skoncentrowane składniki odżywcze, lepiej oczyszczają i pielęgnują włosy.
---
Kotka-nie-myszka.info</a> - "Bądź Słodką Kotką, a nie Szarą Myszką!" Jedyny taki blog o pielęgnacji urody i wizażu.
Artykuł pochodzi z serwisu <a href="http://artelis.pl/">www.Artelis.pl</a>
Jak często należy myć włosy? Czy szczotkowanie włosów przyspiesza ich wzrost? Czy regularne skracanie włosów sprawi, że będą rosły szybciej? Dowiedz się jak jest na prawdę.
1 Codzienne mycie włosów wysusza je?
Mit! Twoje włosy są bezpieczne jeśli tylko dobierzesz szampon odpowiednio do swojego rodzaju włosów.
2. Preparaty do stylizacji niszczą włosy?
Mit! Kosmetyki do włosów stosowane w odpowiednich ilościach w żaden sposób nie wpływają na kondycję włosów. Mogą szkodzić jeśli nakładamy je w zbyt dużej ilości, co może spowodować ograniczenie dopływu powietrza do skóry głowy. Jeśli jednak używamy preparatów dobrej jakości i nie przesadzamy z ich ilością, nie mają one znaczenia dla naszych kosmyków.
3. Nie należy myć włosów tuż przed farbowaniem?
Fakt. Wstrzymaj się z myciem dwa dni przed planowanym zabiegiem, dzięki czemu włosy będą miały warstwę ochronną, która zabezpieczy je przed nadmiernym wysuszeniem – dotyczy to przede wszystkim zabiegu rozjaśniającego.
4. Codzienne szczotkowanie włosów przyspiesza ich wzrost?
Mit! Szczotkowanie nie przyspieszy wzrostu włosów, może co najwyżej je osłabić, jeśli wykonywane jest zbyt często i zbyt agresywnie. Lepszym sposobem jest wykonywanie masażu skóry głowy np. w trakcie mycia, co zwiększa ukrwienie a tym samym pobudza cebulki do szybszej pracy.
5. Stres może być przyczyną szybszego wypadania włosów?
Fakt. Nadmiar stresu i trudne sytuacje życiowe mogą być przyczyną nadmiernego wypadania włosów.
6. Kosmetyki do pielęgnacji włosów regenerują rozdwojone końcówki?
<p>Mit! Tego rodzaju preparaty mogą zapobiec rozdwajaniu końcówek, ale nigdy ich nie zregenerują. Uszkodzone końcówki można jedynie obciąć.
7. Sok z cytryny rozjaśnia włosy?
Fakt. Włosy spłukane wodą z sokiem z cytryny i wystawione na działanie promieni słonecznych mogą się lekko rozjaśnić. Jednak taki zabieg działa głównie na włosy blond. Natomiast płukanki tego typu świetnie wygładzają włosy.
8. Piwo dodaje włosom blasku?
Fakt. Włosy spryskane ciepłym wygazowanym piwem pięknie lśnią po wyschnięciu. A zapach piwa bardzo szybko się ulatnia.
9. Regularne podcinanie włosów sprawia, że rosną one szybciej i stają się mocniejsze?
Mit! Ścinanie włosów nie przyspiesza ich wzrostu ani nie powoduje, że rosną mocniejsze. Natomiast skrócenie włosów powoduje, że są one lżejsze, więc lepiej się układają i nabierają objętości.
10. Palenie papierosów może powodować siwiznę?
Fakt. Palacze statystycznie częściej mają siwe włosy. Poza tym palenie może powodować nadmierne wypadanie włosów.
11. Włosy przyzwyczajają się do szamponu?
Fakt. Stosowanie przez dłuższy czas tych samych kosmetyków może sprawić, że włosy będą przeciążone a tym samym stracą swoją puszystość. Dotyczy to głównie szamponów 2 w 1, czyli z różnymi odżywkami. Dlatego warto mieć do dyspozycji co najmniej dwa szampony i zmieniać je co 3-4 mycia.
12. Kosmetyki profesjonalne niczym się nie różnią od tych dostępnych w sklepach?
Mit! Produkty profesjonalne przeważnie są bardziej skuteczne, ponieważ mają bardziej skoncentrowane składniki odżywcze, lepiej oczyszczają i pielęgnują włosy.
---
Kotka-nie-myszka.info</a> - "Bądź Słodką Kotką, a nie Szarą Myszką!" Jedyny taki blog o pielęgnacji urody i wizażu.
Artykuł pochodzi z serwisu <a href="http://artelis.pl/">www.Artelis.pl</a>
GŁADKIE LICO NA WIOSNĘ
Autorem artykułu jest Novatio
Nasza skóra już woła o ratunek. Jest po zimie przesłuszona i pozbawiona blasku. Za półtora mieisiąca przyjdzie wiosna. Wraz z wiosną zawitają również piękne ciepłe promienie słoneczne. Już dziś zacznij przygotowywać skóra aby był piękna i błyszcząca.
Doskonale wyglądająca skóra, rozświetlona twarz o zdrowym kolorze, gładka i elastyczna cera - to dążenia ludzi nowoczesnych i zadbanych. Mikrodermabrazja diamentowa, dostępna w ofercie, jest zabiegiem spełniającym oczekiwania wszystkich tych, którzy chcą wyglądać świeżo i emanować blaskiem, a jednocześnie pozostawać aktywnym i nie tracić czasu na niezwykle kosztowne, czasochłonne, często niekomfortowe i nie zawsze efektywne zabiegi chirurgiczne. Stosowanie mikrodermabrazji gwarantuje, że po trwającym zaledwie godzinę zabiegu natychmiast wracamy do normalnego trybu życia, nie rezygnując z pracy i codziennych zajęć.
Efekty widoczne są niemal od razu. Już po pierwszym razie skóra i cera są w znacznie lepszej kondycji. Miarą skuteczności mikrodermabrazji jest zadowolenie klientów. Bardzo często jest tak, że każdy, kto choć raz skorzystał z usługi, od tej pory korzysta z niej cyklicznie. Zabieg polega na stopniowym złuszczaniu naskórka za pomocą głowicy pod wysokim ciśnieniem z końcówką pokrytą kryształkami diamentu. Płynna regulacja ciśnienia pozwala dostosować głębokość zabiegu do każdego typu i segmentu skóry. Z powodzeniem stosowana jest przy wrażliwej, płytko unaczynionej skórze, jak również u osób nietolerujących peelingów chemicznych. Mikrodermabrazja jest jedną z najskuteczniejszych nieinwazyjnych metod likwidacji przebarwień, blizn, zmarszczek, rozstępów, łojotoku i nadmiernych rogowaceń naskórka. Stosowana regularnie, z czasem daje coraz lepsze efekty i pozwala je długotrwale utrzymać. Najczęściej wymieniane przez klientki zalety zabiegu to:
-Efekt wygładzenia i spłycenia zmarszczek
-Odmładzona i rozświetlona skóra
-Plamy i przebarwienia jaśnieją lub zostają całkowicie wyeliminowane
-Zmniejszenie zmian trądzikowych, łojotoku i zaskórników
-Zdrowy kolor skóry, bardziej gładka i elastyczna cera
---
Anna Stankowiak
Artykuł pochodzi z serwisu "http://artelis.pl/www.Artelis.pl
Nasza skóra już woła o ratunek. Jest po zimie przesłuszona i pozbawiona blasku. Za półtora mieisiąca przyjdzie wiosna. Wraz z wiosną zawitają również piękne ciepłe promienie słoneczne. Już dziś zacznij przygotowywać skóra aby był piękna i błyszcząca.
Doskonale wyglądająca skóra, rozświetlona twarz o zdrowym kolorze, gładka i elastyczna cera - to dążenia ludzi nowoczesnych i zadbanych. Mikrodermabrazja diamentowa, dostępna w ofercie, jest zabiegiem spełniającym oczekiwania wszystkich tych, którzy chcą wyglądać świeżo i emanować blaskiem, a jednocześnie pozostawać aktywnym i nie tracić czasu na niezwykle kosztowne, czasochłonne, często niekomfortowe i nie zawsze efektywne zabiegi chirurgiczne. Stosowanie mikrodermabrazji gwarantuje, że po trwającym zaledwie godzinę zabiegu natychmiast wracamy do normalnego trybu życia, nie rezygnując z pracy i codziennych zajęć.
Efekty widoczne są niemal od razu. Już po pierwszym razie skóra i cera są w znacznie lepszej kondycji. Miarą skuteczności mikrodermabrazji jest zadowolenie klientów. Bardzo często jest tak, że każdy, kto choć raz skorzystał z usługi, od tej pory korzysta z niej cyklicznie. Zabieg polega na stopniowym złuszczaniu naskórka za pomocą głowicy pod wysokim ciśnieniem z końcówką pokrytą kryształkami diamentu. Płynna regulacja ciśnienia pozwala dostosować głębokość zabiegu do każdego typu i segmentu skóry. Z powodzeniem stosowana jest przy wrażliwej, płytko unaczynionej skórze, jak również u osób nietolerujących peelingów chemicznych. Mikrodermabrazja jest jedną z najskuteczniejszych nieinwazyjnych metod likwidacji przebarwień, blizn, zmarszczek, rozstępów, łojotoku i nadmiernych rogowaceń naskórka. Stosowana regularnie, z czasem daje coraz lepsze efekty i pozwala je długotrwale utrzymać. Najczęściej wymieniane przez klientki zalety zabiegu to:
-Efekt wygładzenia i spłycenia zmarszczek
-Odmładzona i rozświetlona skóra
-Plamy i przebarwienia jaśnieją lub zostają całkowicie wyeliminowane
-Zmniejszenie zmian trądzikowych, łojotoku i zaskórników
-Zdrowy kolor skóry, bardziej gładka i elastyczna cera
---
Anna Stankowiak
Artykuł pochodzi z serwisu "http://artelis.pl/www.Artelis.pl
Subskrybuj:
Posty (Atom)